FANDOM


Stowarzyszenie Polskich Przyjaciól Żurku to ugrupowanie stworzone, przez niejakiego MM, by ratować coraz mniej popularny żurek i roskoszować się jego smakiem. Obecnie należą do stowarzyszenia jeszcze KacperP, Karol3331, PB, oraz PH, który nie lubił jaja, ale już lubi. Zgromadzenie przyjmuje jedynie naprawdę zapalonych fanów żurku.

Nasze hasło: 

ZA ŻUREK! W NIM POKŁADAMY NADZIEJĘ.

HistoriaEdytuj

Będzie uzupełniana z biegiem czasu.

Dnia 15 października 2015 roku w pobliskiej karczmie zebrało się wielu mężczyzn, by omówić dręcząca ich sprawę, zanikającej tradycji jedzenia pożądnego żurku z kiełbachą i jajem. Zamiast tego jedzą chemiczny żurek z torebek, który niszczy ich ciała i dusze od środka. Wtedy również niejaki MM (czyt. Marylin Monroe) wpadł na pomysł stworzenia tej jakże wspaniałej ogranizacji jaką jest Stowarzyszenie Polskich Przyjaciół Żurku. Od razu zgłosili się pierwsi chętni. Tego dnia oficjalnie powstało SPPŻ.

16 października- Dede twierdzi, że woli flaki, czym ściągnął na siebie gniew Żurkowiczów. Zamykają go związanego w piwnicy. Lecz wtedy DeDe przyznał się, że jednak kocha żurek :3