FANDOM


Państwo Zakonne - Państwo ze stolicą w Galaktrium, obejmujące głównie wyspę Mrożony Banan wraz z okolicznymi obszarami morskimi. Znajduje się we władaniu Zakonu Paladynów.

Historia Edytuj

Po trwającej kilkaset lat bitwie z potężnym demonem Zakon Paladynów odniósł wielkie zwycięstwo. Ponieważ lądy i państwa Starego Kontynentu zmieniły się, a Paladyni nie chcieli wywoływać niepokojów swoją obecnością postanowili oni, że osiedlą się na wielkiej, niezamieszkanej wyspie o nazwie Mrożony Banan. Wojownicy wznieśli wspaniałą lodową fortecę, którą nazwali Galaktrium. Przekształcili oni także tropikalny klimat wyspy tak, aby odpowiadał on ich potrzebom. Wkrótce na zachodzie powstała druga, bliźniacza twierdza - Nix, a w jej pobliżu miasteczko Harmondale.

Fauna i flora Edytuj

Po zmianach klimatu i wyładowaniach magicznych lasy deszczowe, pierwotnie obejmujące niemal całą wyspę ustąpiły miejsca iglastym. Dominują w nich różnorakie świerki - ulubione drzewa obecnego Wielkiego Mistrza Zakonu Paladynów. Żyją tam zwierzęta sprowadzone przez zakon z południa - tygrysy szablozębne i bardzo nieliczne mamuty ale także wilki oraz pochodzące z dalekiej północy renifery wraz z niedźwiedziami polarnymi.

Społeczeństwo Edytuj

W państwie funkcjonuje podział kastowy. Wyróżnia się w nim najważniejszych Paladynów (mających również własną, wewnętrzną hierarchię), dalej Strażników Świątynnych oraz zwykłych mieszczan. Kraj nie jest rasowo jednolity. Występują w nim ludzie (w tym zmienieni przez magię), żywe bałwany, a także pingwiny, które traktowane są nie jako zwierzęta lecz równoprawna i inteligentna społeczność, przyjmowana także do armii, która z biegiem lat jednak niestety zdziczała, w większości przypadków udaje się jednak odwrócić ten proces, co skutkuje nawet ich umiejętnością używania własnego języka.

Wojsko Edytuj

Armię państwa tworzą Paladyni oraz Strażnicy Świątynni.

Do świętego Zakonu Paladynów nie przyjmuje się nikogo, kto nie spędził wielu lat na nienazwanym kontynencie południowym. Są to elitarni wojownicy wywodzący swoje pochodzenie od plemienia otoczonego w dawnych czasach opieką magów, co pozwoliło im na rozwinięcie bardzo zaawansowanej kultury. Nie przywiązują oni większej wagi do imion, gdyż większość członków dawno zapomniała własnych. Głową zakonu oraz całego państwa jest tzw. Wielki Mistrz. Zaraz po nim w hierarchii leżą wytyczani przez niego i dowolnie zmieniani Lordowie. Przewodzą oni podstawowym komórkom zakonu - Rycerzom Zakonnym. Są to silni i mądrzy wojownicy służący sprawie obrony świata przed jakąkolwiek formą zła. Ich ciała przypominają widzialne formy duchów, wydzielają z siebie intensywne niebieskie światło. W bitwie dosiadają tresowanych tygrysów szablozębnych. Na ich wyposażenie składają się wspaniała zbroja, lanca, miecz długi i tarcza. Potrafią korzystać z zaklęć leczenia i chronić innych przed lodem. Zawsze posiadają wysoką kontrolę nad wszelkimi formami kriokinezy, a więc zamrażania przeciwników, ciskania w nich lodowymi pociskami, przyzywania lodowych żywiołaków itp. Pewnie poruszają się na lodzie, nie są w stanie poślizgnąć się na nim. Przejawiają wysoką odporność na trucizny, choroby i zaklęcia kontroli umysłu. Są zupełnie niewrażliwi na magię opartą na wodzie. Zamrażają wszystko w określonej odległości od siebie lecz silniejsi z nich mogą na pewien czas ograniczać tę cechę, z tego powodu nie potrzebują okrętów. Perfekcyjnie posługują się każdym rodzajem oręża. Mogą jeść i pić dla przyjemności lecz tego nie potrzebują. Rezydują w dwóch twierdzach Państwa Zakonnego. Co określony okres czasu jeden z nich odprawia rytuał uzdrowienia dla ludności w katedrze. Ich wadą jest mała liczebność i trudny proces naboru nowych jednostek swojego typu.

Strażnicy Świątynni nie opuszczają wyspy. Ich zadaniem jest obrona jej przed ewentualnymi intruzami. Są to silni ludzie regularnie uzupełniający wpływ swojego zaklęcia ochrony przed lodem. Dobrze posługują się włóczniami oraz łukami. Rekrutują się głównie wśród zdesperowanego i udręczonego chłopstwa innych krain, którym zakon daje szansę na lepsze życie. Rzadko przyjmuje się do nich także pingwiny. Stacjonują w Harmondale, żyjąc w tamtejszych koszarach. Kiedy Paladyni nie spodziewają się zagrożenia, Straż zdobywa żywność polując. Nie mają własnej hierarchii, wszyscy podlegają wybranym do tego celu Rycerzom Zakonnym. Obowiązuje ich całkowite posłuszeństwo wobec wyższej kasty. Są także traktowani na równi z mieszczanami.

Ludność cywilna Edytuj

Pozostałą ludność stanowi kasta mieszczan. Budują ją wszystkie rasy. Przedstawiciele tej grupy społecznej zajmują się rybołówstwem, pracują jako drwale, a niektórzy zatrudniają się w zakładzie pewnego maga lubującego się w czerwonych kolorach i pracującego nad tajną miksturą, w przyszłości niesłusznie utożsamianego z Rycerzem Mikołajem.

Najważniejsze lokacje Edytuj

Galaktrium Edytuj

Stolica państwa. Wyróżnia ją jednak to, że nie jest miastem, lecz wielką fortecą z wyjątkowo wytrzymałego lodu, twardszego nawet od pochodzącego z lodowców. Stacjonuje w niej większość Paladynów. Na ogół rezyduje tam także Wielki Mistrz zakonu.

Poruszanie się w niej jest niemożliwe dla zwykłych istot, z powodu lodowego podłoża. Skutkowałoby to prawdopodobnie upadkiem z dużej wysokości. W Lokacji rozmieszczono wiele pułapek, najczęściej niestabilnych mostów, spadających z sufitu ostrych i pokaźnych sopli oraz lodowych golemów ukrytych w komorach za słabymi ścianami. Rolę służby sprawują tam pingwiny. W pobliżu wspaniałej fortyfikacji tworzy się wybiegi dla tygrysów szablozębnych.

Zamek pełni także funkcję więzienia dla winnych bardzo ciężkich przewinień. Przetrzymywani nigdy nie wydostają się poza jego mury, popadając w doskonałą hibernację, rycerze zaś utrzymują ich świadomość magicznie.

W twierdzy mieści się główny ośrodek duchowy Paladynów - Święta Katedra wykonana w stylu gotyckim, strzeżona przez utworzone z lodu gargulce. Ulubionymi zdobieniami większości Rycerzy są witraże z tegoż materiału, odpowiednio zabarwionego. Nad wieńczącą ją wieżą co noc można zaobserwować zorzę polarną.

Nix Edytuj

Druga lodowa twierdza. Jest ona mniejsza i słabiej wyposażona od poprzedniczki, ma także mniejszą załogę. Została utworzona żeby strzec zachodniej części wyspy, w tym Harmondale

Harmondale Edytuj

Średnich rozmiarów miasteczko. Panuje w nim spokój i przyjazna atmosfera. Głównymi ośrodkami kulturowymi są niewielki kościół Pia oraz scena Harmondale. Bardzo popularne wśród mieszkańców jest spędzanie czasu w karczmie. Jest ona powodem utrapieniem Paladynów gdyż co jakiś czas ktoś dolewa w niej gościom do piwa kolejnych wersji tajemniczej mikstury nieznanego pochodzenia. Najczęściej powoduje to zamienienie ofiary w żabę. Przez lokację przebiega tzw. Długa Droga. W centralnym punkcie wioski znajduje się największa choinka świata. Dookoła obiektu rozstawiane są stragany, często z nielegalnymi zwojami zaklęć, które społeczność wykorzystuje do dokuczania sąsiadom. Z tego powodu piwnice ludności upodobały sobie impy, chochliki i gałgany, które Rycerze Zakonni regularnie muszą tępić.

Długa Droga Edytuj

Długa brukowana droga przebiegająca przez środek wyspy, łącząca Galaktrium i Nix. Jej odcinek znajduje się w Harmondale.

Środki transportu Edytuj

W Państwie Zakonnym formą transportu towarów oraz ludzi są różnych rozmiarów sanie, ciągnięte przez psy husky, renifery, lub w przypadku własności armii tygrysy szablozębne.

Znane informacje na temat prawa Edytuj

Kultura Edytuj

Najważniejsze postacie Edytuj

Wielki Mistrz Zakonu Paladynów Edytuj

Doświadczony wojownik, dowodził Paladynami jeszcze przed transformacją na kontynencie południowym. Posiada najwyższą kontrolę nad swoją mocą pośród wszystkich członków zakonu. Jego zbroja nie różni się szczególnie od pancerzy zwykłych Rycerzy Zakonnych. Jest jedynie bogatsza w zdobienia, sam władca lubuje się za to w białych i niebieskich pelerynach. W walce używa standardowych dla zakonu miecza mrozu, lodowej lancy, tarczy oraz zaklęć. Jest cierpliwy dla swoich poddanych, na ogół jednak nie toleruje przeszkód w postaci jego zdaniem absurdów obecnego świata, np. natłoku biurokracji. Ma silny kodeks moralny, którego stara się trzymać za wszelką cenę. W przeciwieństwie do wielu władców szczerze kocha swoich poddanych, a także swoją lodową krainę, którą sam wykreował. Czci Cesarza Pia jako Boga swojego świata. Stara się nie poddawać emocjom, lecz jego charakter ulega podczas walk, które mimo prób zaprowadzenia idealnego pokoju uwielbia. Magów uważa za swój autorytet jednak powątpiewa w to, że ich dawna wielka mądrość i potęga przetrwały próbę czasu. Ceni sobie sztukę. Pragnie uczynić Mrożony Banan najpiękniejszym miejscem całego świata.

Lord Quentin Iron Sox Edytuj

Jeden z nielicznych rycerzy pamiętających dawne imię. Nikt nie wie jednak jak zdobył swój przydomek. Szlachetny wojownik oraz doskonały przywódca. Jest lojalny, lecz uważa, że byłby lepszym przywódcą niż obecny Wielki Mistrz Zakonu Paladynów. Stara się poświęcić całkowicie dla sprawy swojej frakcji, często zrzuca winę za wszelkie niedociągnięcia na siebie. Mobilizuje go to do dalszego działania ale często wyniszcza psychicznie. Nie wierzy w sens świata stworzonego przez Pio. Uważa, że Cesarz jest złym, zadufanym w sobie bożkiem, który przypisał sobie dokonania Chaosu. W sekrecie zwraca się za to do Pana Złego, którego podziwia jako buntownika przeciwko ograniczeniom rzeczywistości. Jego dokonania jednak go przerażają i utrzymują przy posłuszeństwie Cesarzowi. Zadał ostateczny cios wielkiemu demonowi z północy. Boi się o to, że ktoś odkryje jego heretyckie przekonania.

Sir Mikołaj Edytuj

Najlepszy szermierz zakonu. Uwielbia miasteczko Harmondale i spędza tam większość swojego czasu, drażniąc swoich przywódców. Należy do formacji podległej Lordowi Quentinowi. Mimo życia rycerzy w ubóstwie, posiada fortunę. Kiedy istniały jeszcze lasy deszczowe, odkrył zakopany skarb. W swoim dziecinnym przekonaniu postanowił, że rozda go ludności.

Sir Ba'nanaki Edytuj

Surowy strażnik więzienia w Galaktrium. Skrupulant, a niekiedy hipokryta, nie znosi sprzeciwu więźniów. Jest przekonany o konieczności utrzymywania porządku za pomocą strachu.

Sir Antroz Edytuj

Tresuje szablozęby, które są mu nad wyraz posłuszne. Nie przejawia szczególnych wad. Stara się żyć w zgodzie z prawami zakonu. Jego wiary nie spotkały do tej pory szczególne zawahania. Nie odegrał wielkiej roli w bitwie z Demonem.

Sir Matoro Edytuj

Szlachetny wojownik i przyjaciel szanowanego bezimiennego weterana. Pomimo posiadania wieluset lat, wydaje się bardzo otwarty. Cechuje go wyjątkowa wierność, cierpliwość, małomówność ale też ciekawość. Należy do formacji dowodzonej osobiście przez Wielkiego Mistrza zakonu. Jak swój towarzysz spędza wiele czasu w Katedrze rozwijając wiarę i wiedzę. W momencie dotarcia na południowy kontynent był najmłodszym przyjętym do Zakonu rycerzem w historii. Teraz już jednak prawie nikt go nie pamięta. Swoje życie zgodnie z naukami starca traktuje jako służbę.

Stary Rycerz Zakonny nieznanego imienia Edytuj

W momencie dotarcia na kontynent południowy miał 70 lat, przy czym przeciętna długość życia wynosiła wtedy 40. Sprawiło to, że po przemianie zyskał bardzo mały potencjał. Jego życie również jest nienaturalnie długie, ale wojownik utrzymuje znacznie słabszą formę. Nie bierze czynnego udziału w walce. Jego zadania polegają głównie na opiece duchowej nad Paladynami, dla których jest wzorem. To on był pierwszym poznanym, przez Pallanda Błękitnego przedstawicielem zakonu. Słynie z lojalności, pokory, i oddania Cesarzowi oraz swojemu Władcy. Na ogół przebywa w Świętej Katedrze. Wkrótce odejdzie z Mrożonego Banana aby odnaleźć bestię, którą objawiła mu wizja. Będzie to jego ostatnia walka.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.